2024.09.02. 16:48
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Mohácson járt
Szijjártó Péter a Mohács 500-ról is beszélt
Fotó: Laufer László
Fontos célja a kormánynak, hogy mindenki érezhesse Magyarországon a beruházási stratégiája sikereit, az új munkahelyek, a stabil megélhetés és a fejlődő infrastruktúra képében jelentkező pozitív hatásokat - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Mohácson.
A tárcavezető a Kronospan-Mofa új kapacitásbővítő beruházásának átadásán arról számolt be, hogy az osztrák tulajdonú faipari vállalat a farostlemez gyártásával foglalkozó mohácsi üzemében hajtott végre fejlesztéseket most több mint kétmilliárd forint értékben, amihez az állam 286 millió forint támogatást adott, biztossá téve 250 munkahelyet.
– A korábbi Budapest-központúság meg a kelet-nyugati egyensúlytalanság orvoslása gyakorlatilag megtörtént, mivel hatalmas beruházások jöttek és jönnek létre ma is milliárd eurós nagyságrendben – szögezte le.
– Kelet-Magyarországon létrejött az új modernkori autóipar egyik új globális központja, és most azt a stratégiai célkitűzést állítottuk magunk elé, hogy a nagyberuházásokkal Dél-Magyarországot is nagy lépésekkel fejlesszük.
A miniszter rámutatott, hogy a régió fejlesztésének összesen három lába van. Szavai szerint az egyiket az állami fejlesztések jelentik, és erre példaként hozta fel a paksi atomerőmű bővítését, a 21. Duna-híd megépítését Mohácsnál, az újabb gyorsforgalmi összeköttetést, ezúttal Horvátország irányába, és arról is beszámolt, hogy fontos terv ezt létrehozni Kaposvár és Szigetvár között is.
Ezen gyors ás látványos fejlesztéseknek a második lába a Mohács 500 programsorozat, míg a harmadik láb a vállalati beruházások támogatása - sorolta.
– Tehát a nagy állami infrastruktúra-fejlesztések, a Mohács 500 és a vállalati beruházások támogatása jelentik együtt a dél-magyarországi fejlesztési stratégia három alappillérét
- jelentette ki.
Aláhúzta, hogy az elmúlt időszakban a kormány folyamatosan állította át a fókuszt a térségre a beruházásösztönzési politikájában. Ezt az is tanúsítja, hogy Baranya vármegyében 76 nagyberuházást támogattak mintegy 60 milliárd forinttal, amelyek összesen 300 milliárd forintos értéket képviseltek és 6200 új munkahelyet teremtettek.