minőségi probléma

2018.01.23. 11:30

Szinte percenként megremeg alattuk a föld a nappaliban

Egyre elkeseredettebbek a szigetvári Széchenyi utca lakói. Az igen rossz minőségű burkolattal rendelkező útszakasz évek óta okoz mindennapi bosszúságot életükben.

J. G.

Egyelőre nem kaptak választ a minisztériumtól és előrelépés sem történt a régóta várt útfelújítás ügyében. A hatos út várost érintő szakaszán ugyanis egyre elviselhetetlenebb az utcafronton lakók élete a megnövekedett járműforgalom, a rossz minőségű út és az ebből fakadó kellemetlenségek miatt.

– Minden nap borzasztó, amikor úgy élsz, hogy percenként megremeg veled minden az otthonodban – mondja Gadár Zoltán, aki tavaly tavasszal aláírásgyűjtést is kezdeményezett az ügyben. – Napról napra jobban remeg a ház, akkor is, ha az ágyban fekszünk, de akkor is, ha éppen a fogunkat mossuk a fürdőszobában. Az otthonunk közben szépen, lassan repedezik és tönkremegy.

A Széchenyi utca lakói néhány hét alatt több mint száz aláírást gyűjtöttek össze, majd az ívet egy levél kíséretében májusban elküldték a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak, illetve a Magyar Nonprofit Zrt. vezérigazgatójának és a megyei igazgatónak. Válasz azonban a mai napig nem érkezett erre.

– A városon áthaladó 6-os út egyik szakaszát a közútkezelő még 2014-ben felújította, és a szükséges útpadka helyreállítási, aszfaltozási munkálatokat elvégezte – emlékeztetett dr. Vass Péter, Szigetvár polgármestere. – A főút Széchenyi utcát érintő szakaszának helyreállítása azonban már több év óta, az ígéretek ellenére sem történt meg, az úttest teljes szerkezetében mind hossz-, mind keresztirányban széttöredezett, a rajta haladó járművek szinte pattognak az úttesten.

Az útvonal ezen szakaszán több, mint száz lakóingatlan található, mely jó része közvetlenül, zöldterület nélkül érintkezik az úttesttel.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában