Úszás

2024.09.03. 20:48

Le a kalappal: a 16 éves Hotz Csenge a hetedik helyen csapott célba a párizsi paralimpián

Újabb pécsi sportoló ért el szenzációs eredményt Párizsban: a mindössze 16 éves Hotz Csenge (S10 kategória) első paralimpiáján hetedikként csapott célba 100 méter pillangóúszásban.

Szabó Dániel

Fotó: MPB, archív

Az ifjú versenyző nem kapta el jól a rajtot, s körülbelül 75 méterig nyolcadikként haladt, de egy nagyszerű hajrának köszönhetően végül egy helyet javított pozícióján.

A Pécsi Vörös Meteor Sportkör kiválósága a kedd délelőtti előfutamában a negyedik helyen ért célba, s 1:08.99-es idejével a hatodik helyen kvalifikálta magát az esti fináléba.

Mint korábban megírtuk, kedden két pécsi úszó volt érdekelt a párizsi paralimpián. A múlt csütörtökön aranyérmet szerző Konkoly Zsófia (S9 kategória) most 100 méter háton mérettette meg magát, de hajszállal lemaradt a döntőről, így a kilencedik helyen zárt.