2 órája
Mi fizetjük meg az árát, ha elfagy a vízóra!
A Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV Zrt.) közleményben tájékoztat arról, hogy a tél közeledtével esedékessé válik a vízvezeték hálózatok karbantartása. A vízóra téliesítéséről a felhasználónak kell gondoskodnia, különben komoly árat fizethet.
Fotó: Balogh Ákos
A vízóra többletköltségeivel az ügyfelek döntő százaléka nincs tisztában. Ilyen többletköltséget jelenthet például a szerkezet elfagyása is, amelynek cseréje nem olcsó mulatság, de most még időben vagyunk, hogy megelőzzük a problémát.
Komoly árat fizethetünk, ha elfagy a vízóra
A Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. (DRV Zrt.) tájékoztatása szerint a téliesítés elmulasztása miatt a fagyok által megrongált vízmérők cseréjének és az elfolyt víznek a költsége is a felhasználókat terheli. Elővigyázatossággal és rendszeres ellenőrzéssel azonban megelőzhető a baj és a pluszkiadás. Bár az utóbbi években összességében enyhék voltak a telek, a hajnali fagyok így is okozhatnak károkat, ráadásul az időjárás nem egy előre kiszámítható dolog.
Érdemes tehát időben felkészülni, és téliesíteni az ingatlanok ivóvízhálózatát – ellenkező esetben elfagyhatnak a házi vízmérők, ami a bosszúságon felül jelentős többletköltséget is jelenthet: jelenleg 54.991 forintba kerül a legkisebb, 15 mm-es átmérőjű vízmérő cseréje, vagyis legalább ekkora összeg terheli az óvatlan felhasználókat, és ehhez jön még hozzá a meghibásodás miatt elfolyt ivóvíz díja.
Mit tehetünk?
A DRV Zrt. ezért azt javasolja felhasználóinak, hogy gondoskodjanak időben a vízmérők téliesítéséről, a nem lakott ingatlanjaik esetében a kültéri vízakna és csap víztelenítéséről. Szigeteljék megfelelően a vízakna búvónyílását – az aljzatot hagyják szabadon, ám a mennyezetre, vagyis belülről az aknafedlapra, és az oldalfalakra is rögzítsenek hőszigetelő anyagot, úgy, hogy ne hagyjanak réseket a hideg levegő és a csapadék bejutásának. Fontos továbbá, hogy a télen nem lakott ingatlanjaikat rendszeresen ellenőrizzék.