8 százalékkal drágul az élet Pécsett
Mik ezek?
XJövő héten dönthet a pécsi közgyűlés a várost érintő közszolgáltatási áremelésekről, Csizi Péter alpolgármester a városházán ismertette a tervezett értékeket. Az alpolgármester azt hangsúlyozta, Pécsett szerényebb lesz a díjemelés mértéke, mint más hazai nagyvárosokban, ahol akár 15–20 százalékos növeléseket is terveznek tudomásuk szerint.
--------------------------------------------------------------------
Mint arról egy évvel ezelőtt beszámoltunk, tavaly nem emelkedtek a közüzemi díjak Pécsett, sőt idén nyáron sem volt drágulás.
-------------------------------------------------------------------
Pécsett a közüzemi díjak között a 8 százalékos drágulás úgymond a felső határ, efölött nem lesz áremelés. Pont ilyen mértékben növekedhet a szemétszállítás illetve a víz- és csatornadíjak mértéke – utóbbi esetében ez 54 forintot jelent köbméterenként. Jóval alacsonyabb mértékben, nettó 4,3 százalékkal emelkedhet a távhő-szolgáltatás díja. A tömegközlekedés tarifái viszont egyáltalán nem változnak 2011-ben, azaz a pécsi buszokon használható jegyekért, bérletekért nem kell többet fizetni. Növekszik a kéményseprését fizetendő összeg, a tervek szerint bruttó 5,5 százalékkal kell többet fizetni ezért, ha a közgyűlés jövő héten elfogadja a javaslatot.
---------------------------------------------------------------------
Szavazzon a középső hasábban! Ön elfogadhatóank tartja-e az áremelkedés mértékét?
---------------------------------------------------------------------
Az alpolgármester közölte, a szolgáltatók általában ennél magasabb tarifa- és díjnövelési javaslatokkal keresték meg az önkormányzatot. Több lépcsős tárgyaláson érte el azt a városvezetés, hogy csak oly mértékű legyen a jövő évi áremelés, amely a cégek működését biztosítja, de extrabevételeket nem termel a lakosság által befizetett díjak révén. A szemétszállítás díja nettó 8 százalékkal növekedhet.
A fűtési szezon kellős közepén sokakat foglalkoztat, hogy mennyivel növekszik a távhő-szolgáltatás tarifája. Mint kiderült, e téren januártól nettó 4,3 százalékos emelésre lehet számítani. Ez a gyakorlatban egyébként azt jelenti, hogy például egy 50 m2-es, 2 szobás lakás fűtési és melegvíz-kiadása bruttó 490 forinttal kerül majd többe havonta, közölte az önkormányzat. Csizi Péter alpolgármester hangsúlyozta, ismereteik szerint a többi nagyvárosban ennél nagyobb díjnövelésre készülnek, azaz Pécs jó eséllyel elérheti azt, hogy itt legyen jövőre a legolcsóbb a távfűtés – eddig Győr vezetett e téren. Az alpolgármester azt is közölte, négy esztendő alatt sikerült elérni, hogy Pécs a legdrágább távfűtésű nagyváros kétes címét felváltsa a legolcsóbbra.
A bejelentésekor Csizi Péter azt hangsúlyozta, ismereteik szerint más nagyvárosokban akár 15–20 százalékos díjemeléseket is terveznek, Pécsett viszont nem lesz ilyen magas arány. A cégekkel történő ártárgyalásokon arra törekedtek, hogy csak a működéshez szükséges emelést építsék be az árakba, efölött viszont nem engedtek a társaságok igényeinek.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
Kapcsolódó témák
Szavazás eredmény
Ön elfogadhatóank tartja-e az áremelkedés mértékét?
- Igen, ennyi még belefér. 13.28%
- Nem, már eddig is minden drága volt. 86.73%
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 34 hozzászólás érkezett-
34. FioreMarcone 2010. december 13. 17:15
deniske...a hozzád hasonlók sosem fogják felfogni,hogy mi zajlik körülöttük,ezért én sem fogom tudni felnyitni a szemed...ha nem vetted volna észre a nyersanyagok ahogy az ember feldolgozza őket,elhasználja egyre fogynak és ezáltal többe kerül..az arany sem lenne drága az egész földön lenne 1 méterrel a felszín alatt...bizony te szerencsétlen hamar eljön az idő amikor már a nyersolaj aranyárban lesz...de hogy tudd a világ 2/3 részén már most is aranyárban van...és ugyanígy lesz a vízzel..te például anyádat is eladnád ha valahol afrikában rá lennél szorulva...
-
33. Denis34 2010. december 12. 23:07
31. Refund
Ezek a fülkeforradalmi szarháziak most épp tömik a zsebüket.
nagyobb szardarabok ezek mint az mszpsek voltak valaha is.
De hát én ezt szajkoztam már a választások elött is...
fidesz-a legnagyobb hazug párt valamennyi közül.
Lesz itt még az évek alatt népnyúzás-ez csak a kezdet. -
32. Denis34 2010. december 12. 23:05
30. FioreMarcone
Miröl beszélsz te szerencsétlen?
Te egy igazi hányinger vagy..
De ezt számtalanszor tapasztalom bármely témában!
Te egy nagyarcú, beképzelt féreg vagy.
Őrülj csak az áremelésnek te faszparaszt.
ebből is látszik mekkora idióta vagy! -
31. Refund 2010. december 12. 17:55
Halkan jegyzem meg, hogy a csatornával el nem látott területeken lakóknak közel 60 százalékos víz- és csatornadíj-emelésre kell számítaniuk. A mostani javaslat szerint ugyanis 2011-től az elfogyasztott víz alapján kéthavi rendszerességgel kiszámláz a Tettye Forrásház 343 Ft/köbméter+ÁFA díjat is, amolyan csatornadíjként. Cserébe nem kell külön fizetni majd a szippantásért. Eddig ugyanis az volt a módi, hogy ha megtelt a pöce, hívta az ember a szippantóst, aki szippantott, majd az ember fizetett. Annyi köbméter után, amennyit elvitetett. A javaslat szerint viszont a TELJES elfogyasztott vízmennyiség után kiszámlázzák a "csatornadíjat". Nagyjából az elfogyasztott víz 40 százaléka kerül az emésztőgödörből elvitelre (és nem azért, mert trükköznek az emberek, hanem mert annak idején ún. szivárgó rendszerben lettek építve a pöcék, az akkor teljesen szabályos volt, valamint locsol, autót mos, jószágot itat, stb. az ember, így az a vízmennyiség nem kerül a pöcébe). Ja és a magyarázat: ez nem érinthet ötezer lakosnál többet Pécsett. Tisztelt Városvezetők! Ötezer ember életét ily módon megnehezíteni kissé pofátlanság szerintem! A javaslat ezen részét ugyan miért nem egyeztették azokkal akik csatornázatlan területen laknak? Hol vannak a "fülkeforradalmi" új önkormányzati képviselők, akiknek az (lenne) a dolguk, hogy képviseljék a lakosok érdekeit? Gratulálok!
-
30. FioreMarcone 2010. december 12. 13:47
Deniske!ajánlom köttesd le a vezetékes vizedet...és add vissza a gázmérőt a szolgáltatódnak...aztán próbáld megoldani a ivást..a fürdést..a fűtést...jah majd el felejtettem..a villanyt vágd le...a világon élő 2/3 a éhezik,táborokban,nyomorban él...csak azért hogy az az egy harmad állítólag civilizált lehessen...szerintem számold ki a az úgynevezett ökológiai lábnyomod...ha egyáltalán tudod mi az..aztán tüntess olcsó szolgáltatásért...
-
29. Denis34 2010. december 12. 13:41
27. FioreMarcone
Te egy igazi troll vagy..
De legalább valami értelmeset mondanál..
ÁÁÁ..ehez te tök sötét szerencsétlen hülye vagy:-)
Még mindig....
Egyébként hol a picsába is értékálló a fizetés???
Mert azátlagkeresetüek bére kib..tul nem értékálló..
Persze a viktátor fizetése igen értékálló...Na meg a páváé is..
De egy ápolóé kibaszottul nem az!!!
-
28. közös képviselő 2010. december 12. 11:55
26.haligali.Önnek 100%-ban igaza a van a kis ember ki van teljesen szolgáltatva.Mit tud tenni semmit, őt előbb megtalálja a hatóság mind a gazdagokat.Remélem sokan rájönnek, hogy a FIDESZ sem tud csodát tenni ezt nemzetközi hírű és tapasztalattal rendelkező közgazdászok , pénzügyi emberek megmondták a választások előtt ahol minden párt szakembere ott volt és egyetértettek vele.A nép hülyítése volt az egész kampányuk ! Én csak arra lennék kíváncsi, hogy igazán a szakmájához értő szakemberek miét nem vizsgálják felül a közüzemi árképzéseket, szerintem a közüzemi cégeknek is szerényebben kellene gazdálkodniuk, mit gondolnak mi lesz ennek az áremeléseknek a következménye? , az, hogy nő a kintlévőségük.Ugyanis a kis jövedelemmel rendelkező vagy enni ad a gyermekének, vagy fizeti a közüzemi számlákat.Mint régi közös képviselő látom, hogy aki eddig rendesen fizette a közös költséget , most már nem tudja fizetni egyrészt a lakás hitele miatt másrészt meg munkanélküli lett a nyugdíjasok még fizetnek , félre van téve a közös költség, de nagyon nagyon szerényen élnek és a gyógyszert már nem tudják kiváltani.Nagyon szomorú világ vár ránk , hogy mit lehet tenni semmit, ahogy a haligan hozzászóló is írta.Sok a hirtelen meggazdagodott ember aki nem fizet járulékot illetve a minimálbér után, és él mint "Marci hevesen " és nagy ívben letolja az áremeléseket és még valami ezek nem fizetnek közös költséget.
-
27. FioreMarcone 2010. december 12. 09:58
:))olyan kis humorosak vagytok így korán reggel..szerintem igenis az az eredmény ha valamit kisebb mértékben emelnek és az ha a te béred minél értékállóbb...már sokszor megkérdeztem,de sosem adtatok rá választ,hogy egy embernek mióta alapjoga,hogy jól éljen?egyáltalán megéljen....ezt magának kell megteremtenie...a oroszlánnak is csak az állatkertben adják be napi adag húst..a természetben vagy megszerzi vagy éhen hal..
-
26. haligali 2010. december 11. 20:14
Dehogy döglünk bele! Velünk mindent lehet! Ezt tudják és ki is használják. Ehhez még a r.oma kérdés és kerek az élet.
Azon kívül, hogy itt kommentelünk, tesz valaki valamit is? Nem. Felháborodunk, írjuk a véleményünket, amit néha a moderátor töröl. Mindenki fél, hogy még azt a kis fizetésű munkahelyét (vagy nyugdíját) is elveszti, ha ugrálni mer. Na, akkor ki fog itt tenni is valamit? Aki sokat keres, az meg sz@rik az egészre. Ennyi. -
25. Békebarátja 2010. december 11. 12:35
11. AdamSandler 2010. december 10. 17:48
Nekem speciel nem mindegy, hogy 20-25%, vagy 4% és max. 8%!!!! Szerintem ez komoly érdem (politikai oldaltól függetlenül), hogy ezt a városvezetés ki tudta harcolni! És nem a fideszt dícsérem, hanem azokat, akik ott ültek a tárgyalásokon és azt mondták: ácsi!
Nálad jól működött az agymosás. Ha neked azt mondják, hogy más városokban 1000%-kal emelkedett, mindjárt tapsikolsz az 500%-nak. Gratulálok!
Azt azért magyarázd el, hogy mégis kik harcolták ki kikkel szemben pl. a Tettye esetén!
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - BAMA.HU
Zsolnay Fesztivál | napi menü | Traffipax | vendéglátás | szállás | szépségápolás | ParasztParkoló | Egyetemi oldalak | Olcsó receptek | Felvételi 2012
Állásajánlatok
Róluk írtunk legtöbbet
Bánki Erik | Biczó Bence | Csizi Péter | Hoppál Péter | Imri Sándor | Iványi Dalma | Jakabos Zsuzsanna | Kővári János | Lovasi András | Matyi Dezső | Merza Péter | Mészáros Ferenc | Michelisz Norbert | Nagy Csaba | Páva Zsolt | Polics József | Solomon Okoronkwo | Tiffán Zsolt | Tóth Bertalan | Zseljko Djokic
Astronet – A nap gondolata
A gyenge soha nem képes megbocsátani. A megbocsátás az erősek tulajdonsága. Mahatma Gandhi-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...
Ingatlankereső
Receptválogatások
Piknikre fel!
Egy pokróc mindenképpen kell, heverni a fűben, nézni a zöldet, élvezni a természetet és a szabadságot. És egy kosár is, tele finomságokkal! Receptválogatásunkban ötleteket találtok egy színes, ízes piknikhez!









