2024.08.03. 11:11

Olimpiai bronzérmes lett a pécsi egyetem korábbi hallgatója, Major Veronika

Móga Richárd

Forrás: Team Hungary

Harmadikként végzett, így bronzérmet szerzett a női sportpisztolyosok szombati fináléjában a Pécsi Tudományegyetem egykori hallgatója, Major Veronika.

A Keszthelyi Erdész Lövészklub versenyzője a 2024-es párizsi olimpián korábban már szerepelhetett döntőben, méghozzá a légpisztolyosok között, ahol nyolcadikként végzett. Akkor is elsőként jutott a legjobbak közé, és pénteken is, ráadásul 592 körös olimpiai csúcsbeállítással.

A magyar sportoló indiai, iráni, vietnami, kínai, dél-koreai, francia és amerikai riválissal küzdhetett meg, és csak a dél-koreai Jang Dzsin és a francia Camille Jedrzejewski célzott pontosabban a 25 méteres sportpisztolyban.

Major Veronika húsz év után, Igaly Diána (skeet) athéni aranyát követően nyert olimpiai érmet magyar sportlövőként, egyúttal a párizsi magyar csapat hatodik dobogós helyét szerezte meg.