2024.08.22. 17:30
Körömi függetlenként erős kontrollt és programot ígér
Függetlenként, a Tiszta Kezek Egyesület támogatásával indul a pécsi időközi választáson Körömi Attila, aki megválasztása esetén a kontrollra, a programok melletti politizálásra helyezné a hangsúlyt. A kertvárosi 15. választókerületben szavazategyenlőség miatt szeptember 22-én tartanak voksolást.
Fotó: Löffler Péter
A júniusban megtartott választáson nem dőlt el a kertvárosi 15. választókerület sorsa, ahol a jelenlegi baloldali koalíciót erősítő jobbikos jelölt, valamint az ÖPE-KDNP-Fidesz összefogás jelöltje kapott ugyanannyi voksot. A szavazategyenlőség miatt kerül sor időközi választásra. A tizenötös számú egyéni választókerületben induló független jelölt, Körömi Attila és az őt támogató Tiszta Kezek Egyesület elnöke, Bognár Szilvia tartott sajtótájékoztatót az indulás hátteréről.
A Tiszta Kezek a független jelöltet támogatja
– Az egyesület úgy döntött, hogy jelölőszervezetként nem vesz részt a megmérettetésen, de csatlakozva más civil pécsi egyesületekhez, mi is úgy gondoljuk, hogy az nagyon fontos üzenete volt a júniusi választásnak, hogy a pártpolitikusokat, a pártokat a választók már mérhető arányban szeretnék kizárni. Ezért mi egy független jelölt, Körömi Attila indulását támogatjuk, aki egyébként a Mindenki Pécsért Egyesület tagja. Tapasztalt közéleti szereplőről van szó, aki a pártpolitizálástól jó ideje visszavonult
– mondta Bognár Szilvia.
Kegyelmi pillanat Pécsnek
Körömi Attila ezt követően a motivációjáról, a programjáról, a kertvárosi kötödéséről és a céljairól beszélt. Szerinte, személyes felelőssége van abban, hogy Pécsen változást kell előteremteni, a jelenlegi helyzet egy „kegyelmi" pillanat, mert a közgyűlésbe bejutott kisebb szervezetek jelöltjei képesek a mérlegnyelveként meghatározni a közgyűlési munkát. Bízik abban, hogy ő is ezen szereplők közé tartozik majd. Véleménye szerint ennek a választásnak pont az a lényege, hogy Pécsett a „paktumpolitizálás" befejeződött és a olyan döntésekhez tudják adni a szavazatukat, amik valóban a város javát szolgálják átlátható módon.
Még nagyobb kontroll lesz
– Megnőtt a kontroll lehetősége, és biztos vagyok benne, hogy ennek a kontrollnak a szerepét a személyemmel tovább tudom erősíteni
– mondta. Kitért rá, hogy a 2019-es, a Mindenki Pécsért Egyesület által összefogott ellenzéki összefogásnak az egyik fő támogatója volt és akkor még volt benne remény, hogy az MSZP-ben lesz annyi alázat a kilenc évnyi helyi ellenzékiség után, hogy nem ott folytatják, ahol abbahagyták 2010-ben – de csalatkoznia kellett.
Ezek Körömi alapvető céljai
Kiemelte, hogy ő azt a programot fogja képviselni, amit a 2019-es megválasztása után a még regnáló baloldali többségű közgyűlés elengedett. Ennek fő céljai: a város „demokratizálása", új politikai kultúra megteremtése, a lakhatási problémák megoldása, az átláthatóság, a propagandasajtó bezárása, az igazi pécsiség és a zéró korrupció meghirdetése.
Megemlítette Kertváros kapcsán, hogy a városrészben tanít, és maga is hasonló lakókörnyezetben nőtt fel Hódmezővásárhelyen, így ismeri társasházi életmódot. Felvetette, hogy a Kertvárosnak a sajátos területi adottságai és városban elfoglalt szerepe szerint akár külön részönkormányzata is lehetne.
– Szimbolikus oka is van az indulásomnak: a rendszerváltás utáni első közgyűlésnek is tagja voltam, valamilyen módon ezzel az indulással kicsit visszagondolva szeretnék fejet hajtani az akkori képviselőknek. Ők nem az akkori jelenben turkáltak, hanem próbáltak jövőt építeni a városnak. 1991-től 2006-ig ez történt, később, Tasnádi Péter polgármesterségétől eltekintve viszont nem ezt történt
– mondta Körömi Attila.