2023.06.15. 14:21
Fogvatartottak festik ki a gyermekotthon falait (galéria)
A Belügyminisztérium és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága együttműködésében, jóvátételi program keretén belül fogvatartottak végzik a Gyermekvédelmi Központ pécsi Mandulafa Gyermekotthon Megye utcai épületének karbantartási és felújítási feladatait.
Fotó: Laufer László
Az európai uniós támogatásból megvalósuló projekt célja a társadalmilag hasznos tevékenység végzése mellett a fogvatartottak jövőbeni foglalkoztathatóságának javítása, alkalmassá tétele szabadulás után a munkaerőpiaci elhelyezkedésre.
Június 15-én a gyermekotthon képviselői emellett olyan origami és hímzéses technikával készült tolltartókat, illetve faliképeket is átvettek ajándékként, amelyeket a fogvatartottak készítettek a gyerekek számára.
– A fogvatartottak bármilyen programon szívesen vesznek részt, de ha a gyermekekről, az ő körülményeik javításáról van szó, akkor, úgy tapasztaljuk, hogy hatványozottan nő ez az érdeklődés
– mondta lapunknak Hafenscher Csaba Zoltán, a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet parancsnoka.
– A büntetés végrehajtás, bár zárt világ, s a civilek kevés rálátással bírnak mindarra, ami az intézetben történik, mindent elkövetünk annak érdekében, hogy az itt zajló munkát szélesebb körben is megismertethessük. Intézetünkben számos dolgozó alapvető feladata az, hogy a fogvatartottaknak különböző foglalkozások keretein belül biztosítani tudja a szabadulás utáni sikeres reintegrációt. Jelenleg kiemelt szót érdemel, hogy kilenc fogvatartott részvételével zajlik egy festő-mázoló tanfolyam, amely a napokban ér a végéhez. Az általános foglalkozásokon túl tehát további lehetőségeket is kívánunk nyújtani, amelyek azt hivatottak biztosítani, hogy aki egyszer már börtönbe került, többé ne kerüljön vissza oda – fogalmazott Hafenscher Csaba Zoltán.
A fogvatartottak bármilyen programon szívesen vesznek részt
Fotók: Laufer LászlóA gyermekotthonban jóvátételi program tehát nemcsak a bűncselekmény elkövetésével okozott kár vagy sérelem szimbolikus jóvátételére irányul, hanem a fogvatartottak az adott élethelyzettel, illetve a büntetőeljárással okozott károkat, sérelmeket is igyekeznek ezáltal szimbolikusan helyreállítani a kisközösségek és a társadalom számára.