Programozás

2020.10.12. 18:26

Díjazták a magyar diákok termékeit, egy pécsi fiatal is köztük van

Az október 8-án és 9-én online megrendezett informatikai verseny döntőjébe több mint 60 pályamű jutott be magyarországi, szerbiai, vajdasági és erdélyi diákoktól.

bama.hu

Nyíregyháza, 2018. november 6. A képernyőn Pölöskei Gáborné, az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára (j2) egy kamerával felszerelt robotot néz az ország első digitális közösségi alkotóműhelyében, a Nyíregyházi Szakképzési Centrumban 2018. november 6-án. A modern informatikai-technológiai eszközökkel és robotokkal felszerelt műhelyt 500 millió forintból alakították ki. MTI/Balázs Attila

Fotó: Balázs Attila

A pályaművek egyike Horváth Milán, a Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákjának Matinno nevű, általános iskolásoknak szánt androidos matematika-oktató alkalmazása, amelyet a járvány alatt mindenki számára ingyenessé tett, így mostanra több mint tízezren töltöttek le.

Papp Tamás és Füstös Dániel, a Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium diákjai egy drónvezérlésű pókrobotot építettek, amely esetében a drón feltérképezi a terepet, hogy lehetővé tegye a robotpók számára az akadályok elkerülését.

Németh Eszter, a kisvárdai Szent László Katolikus Gimnázium diákja saját álomházát tervezte meg és rendezte be egy számítógépes tervezőszoftverrel.

A nagy hagyományú, 1984 óta megrendezett programtermék verseny célja egy kész programtermék bemutatása. Emiatt nagyon fontos az alapötlet hasznossága, újszerűsége és a megvalósítás minősége egyaránt, az értékeléskor pedig nem csupán a résztvevők informatikai tudása számít, hanem a kreativitás és az előadói képesség is.

„Minden versenyző esetében éreztük, hogy a komoly szakmai tudása mellett szívvel-lélekkel valósította meg a projektjét. A fantázia és a kreativitás nélkülözhetetlen olyan termék megvalósításához, amely sok felhasználó számára hasznos, és az emberek szeretik használni. Ez a verseny régóta arról szól, hogy a versenyzőknek és a zsűrinek is el kell tudniuk adni a terméküket, és ehhez egy szerethető, jó terméket kell készíteniük” – mondta Zsakó László, a szervező Neumann Társaság Tehetséggondozási Szakosztályának elnöke.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában