2018.04.07. 20:20
Rovó Attila vehette át a Victor Vasarely-díjat
A mozgásművészet, az egészségnevelés, a mozgáskultúra terén elért sikerei, valamint táncpedagógusi pályafutása elismeréseként a Victor Vasarely-díj kitüntetést, Pécs művészeti díját adományozta városunk önkormányzata Rovó Attila részére. A díjat dr. Páva Zsolt polgármester és Csizi Péter országgyűlési képviselő nyújtotta át a 6. Kertváros Nap keretében.
Rovó Attila 1957-ben született Pakson. A budapesti Eötvös Lóránd Tudományegyetemen vegyész szakon végzett 1983-ban, majd a Budapesti Műszaki Egyetemen alapfokú atomtechnikus végzettséget szerzett. 1984-ben hivatásos előadóművészi vizsgát,1990-ben moderntánc-pedagógusi vizsgát tett. 1994-ben a pécsi Pollack Mihály Műszaki Főiskolán környezetvédelmi szakon szerzett képesítést. 2009-ben a budapesti Magyar Táncművészeti Főiskola táncpedagógus szakán végzett diplomát.
Szakmai munkáját Dunaújvárosban kezdte laborvezető sugárfizikusként. Később Pécsre költözött, és a Mecseki Ércbányászati Vállalat kutatómérnöke lett. A bányabezárás után az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Baranya Megyei Intézetében sugárfizikusként radiológiai méréseket végzett. Jelenleg táncpedagógus a Kolping Iskola mohácsi Schneider Lajos Alapfokú Művészetoktatási Intézményénél. A nonprofit Eurodance Táncszínház Egyesület elnöke. 1995 és 2000 között a Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség elnökségi tagja és nemzetközi pontozóbírója volt.
Sportolói karrierje során a tornászválogatott tagjaként, később balett-táncosként ért el sikereket. 1989-ben Pécsett megalapította City Showtánc Klub, később IH Forma 1 Táncstúdió néven működő klubot az Ifjúsági Házban. A kilencvenes évek elején létrehozta és azóta is vezeti a mára már országos hírnevet szerző Eurodance Táncszínházat és Moderntánc Stúdiót. A Stúdióban a mozgás minden korosztály számára, az óvodáskorútól a felnőttig, sokféle formációban működik. Célja a tánckedvelő fiatalok táncművészeti képzése, a tehetséggondozás, az egészségnevelés. Fellépései ötvözik a hip-hop és az akrobatikus modern színpadi tánc, az amerikai jazz, az erőfejlesztés motívumait. A mozgáspedagógiai tevékenységük egybeforr az egészséges életre neveléssel. Rovó Attila filozófiája, hogy a tánc egyrészt sport, testfejlesztés, mely fejleszti a személyiséget, magabiztosságot és tekintélyt ad, a társas kapcsolatok fenntartója, másrészt a kultúra szerves része. A Stúdió táncosai 2014-ben a Kodály Központban 25 év Táncőrület címmel önálló esten egész estés programot tartottak.
Rovó Attila művészeti vezetése mellett tánccsoportjai 1989 és 2017 között számos hazai és nemzetközi sikert értek el. Ezek közül legjelentősebbek a 1989-es Magyar Divattánc Szövetség Országos Bajnokságán elért első és második helyezés boogie-woogie kategóriában, 2004-ben a Modern Táncsportok Magyarországi Szövetsége Magyar Bajnokságán első helyezés a show tánc, második helyezés a hip-hop kategóriában, 1999-ben a portorozsi Divattánc Világbajnokság második helyezése.
Az Eurodance tánccsoportjai rendszeres fellépők Zágrábban a Nemzetközi Utcazenei- és Táncfesztiválon, a Horvát Színházban, a Zágráb Televízióban. Fesztiválokon léptek fel 2009-ben és 2010-ben Aradon a Magyar Napokon, 2011-ben Sepsiszentgyörgyön a Magyar Fesztiválon.
1995-ben a vezetésével működő táncstúdió Pécs-Baranyai Kulturális Szövetség Nívódíja kitüntetésben részesült. Rovó Attilát 1996-ban a Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség Táncpedagógusi Nívó-díjjal tüntette ki.