kiemelt figyelem

2019.06.21. 14:54

Segítik a külhoni magyar vállalkozókat helyben maradni

Immár negyedik alkalommal rendezik meg a vállalkozásfejlesztési programot a határon túli mikro-, kis-, és középvállalkozások számára.

Forrás: Shutterstock

Az elmúlt 4 évben közel 500 külhoni magyar vállalkozás nyert forrást, több ezer pedig szakmai támogatásban részesült vállalkozása fejlesztéséhez, illetve létrejött egy aktív, több száz céget számláló, összetartó közösség, mellyel a Nemzetpolitikai Államtitkárság tartja a folyamatos kapcsolatot.

A tehetséggondozó program célja, hogy segítse a határon túli magyar vállalkozókat helyben maradni, erősítse a vállalkozókedvet és szakmai támogatást nyújtson nekik.

Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár kiemelte, hogy a Kárpát-medencei vállalkozói hálózat támogatásával egy olyan értékteremtő közösség jött létre, melynek összetartása példaértékű. Hangsúlyozta: a Nemzetpolitikai Államtitkárság 2015 óta fordít kiemelt figyelmet a határon túli magyar területek gazdasági megerősítésére, amelyen belül kulcsfontosságú helyet foglal el a vállalkozók támogatása.

„A programot a jövőben is folytatni fogjuk, hisz a hosszútávú célunk az, hogy Magyarország határain túl mindenhol életerős és gazdaságilag is erős lábakon álló magyar közösségek éljenek”

– fogalmazott az államtitkár.

„A Design Terminal tehetséggondozó-, és üzletfejlesztési programjai ma már 7 országban vannak jelen. Büszkék vagyunk rá, hogy a program segítségével azt az üzleti tudást, amely a Design Terminal sajátja, át tudjuk adni a külhoni vállalkozásoknak, akik azt az egész Kárpát-medence javára tudják fordítani” – mondta Jónás László, a Design Terminal üzletfejlesztési vezetője.

A vállalkozások között van olyan, aki az első nyári képzésen kapott szakmai támogatásból és bíztatásból hozta létre Felvidék első központját a korai fejlesztés területén, van olyan vállalkozó, aki a Nemzetpolitikai Államtitkárság támogatása révén kezdett el gombatermesztéssel foglalkozni, de olyan délvidéki pedagógus résztvevője is van a programnak, aki a képzés hatására döntött úgy, hogy – csatlakozva a Logiscool hálózatához – Zentán hoz létre élményalapú programozó iskolát 6–18 év közötti fiataloknak.

A program nyitóeseményén, a már hagyományosnak mondható mezőkövesdi képzés (2019. június 20–23.) során a vállalkozók számos értékes előadáson, workshopon és személyes mentorálásokon vesznek részt a Design Terminal szakmai mentorainak közreműködésével, mellyel konkrét gyakorlati példákon és a cégre szabott megoldásokon keresztül fejlődhetnek, tovább erősítve egymással az üzleti és baráti kapcsolatokat.

Idén különös hangsúlyt kap az online kommunikáció és a digitális marketing.

Az előző évekhez hasonlóan az idei találkozóra is közel 200 magyar vállalkozó érkezik a Kárpát-medence minden tájáról. Az államtitkárság 2019-ben meghirdette a külhoni magyar gyermekek éve programsorozatot, ennek részeként a négynapos esemény középpontjában a vállalkozói életforma és a családi élet összehangolása, valamint a családbarát vállalkozások kerülnek.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában