Egy pillanatra sem adták fel a mieink

2024.06.23. 20:29

Totális katarzis! Csoboth, a csodacsere csente el a három pontot

A magyar válogatott az utolsó utáni pillanatban szerezte meg a labdarúgó Európa-bajnokságon azt a három pontot Skócia ellen, ami a továbbjutását jelenteti az A csoportból. A kemény és szervezett játékunk szinte teljesen megállította a skótokat, s a futball istenei is igazságosak voltak.

Csoboth Kevin a sérült Varga Barnabás mezével ünnepelt

Fotó: LLUIS GENE / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
A csoport, 3. forduló
SKÓCIA–MAGYARORSZÁG 0–1 (0–0)
Stuttgart, MHPArena. Vezette: Facundo Tello (argentin).
SKÓCIA: Gunn – Ralston (McLean, 83.), Hendry, Hanley, McKenna, Robertson (Morgan, 89.) – McGinn (Armstrong, 76.), Gilmour (Christie, 83.), McGregor, McTominay – Adams (Shankland, 76.). Szövetségi kapitány: Steve Clarke.
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Botka, Orbán, Dárdai M. (Szalai A., 74.) – Bolla (Csoboth, 86.), Styles (Nagy Á., 61.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 86.) – Sallai, Szoboszlai – Varga B. (Ádám, 74.) Szövetségi kapitány: Marco Rossi.
Gólszerző: Csoboth (90+10.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Jól, rendkívül szervezetten játszott a magyar válogatott Skócia ellen. Ugyan az ellenfélnél volt többet a labda, de nagyon sokáig lövésig nem jutott el. Az 53. percben kísérelték meg először bevenni Gulácsi kapuját, de az egy veszélytelen lövés volt. Eközben a mieink próbálkoztak, s Orbán egy szabadrúgás utáni fejessel még az első félidőben megrezgette a keresztlécet. Ahogyan viszont haladt előre az idő, egyre görcsösebbé váltak a próbálkozások, s az egyre nagyobb rizikót vállaló magyarok mögé is be-bekerültek a skótok.

A 73. percben Varga Barnabás ütközött egy szabadrúgást követően egy skót védővel a levegőben, s hosszas ápolás után csak hordágyon hagyhatta el a pályát. Ebből viszont hatalmas erőt merítettek Schäferék, s egyre nagyobb ziccereket alakítottak ki. A 90. perc után futószalagon jöttek azok a helyzetek, amelyek bármelyike dönthetett volna a három pont sorsáról, de előbb Szoboszlai lőtt Gunnba, majd Csoboth kapufát. A ráadás utolsó percében viszont egy skót szögletet követően villámgyors kontrát vezettek a mieink, végül Sallai tálalt Csoboth elé, aki az üres kapuba lőtt. Ezzel Magyarország megszerezte azt a három pontot, amivel még megvan az esélye a folytatásra! A lefújás után így már csak a katarzis maradt!

Orbán Viktor a közösségi oldalán gratulált a magyar válogatottnak és jobbulást kívánt Varga Barnabásnak.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy a magyar válogatottnak ezúttal sikerül-e nyernie Skócia ellen, s ezáltal életben tartania a továbbjutás reményét. A Svájc–Németország meccs tudósítását ITT találja!

90+13. perc: VÉGE A MECCSNEK! Magyarország megszerezte a csoport harmadik helyét!

90+12. perc: Csoboth sárgát kapott a mez levételéért.

90+10. perc: OTT VAN! GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! VEZET MAGYARORSZÁG! Egy szögletet követően villámgyors kontrát vezettek a mieink. Sallai készített végül le Csoboth elé, akinek az üres kapuba kellett csak lőnie! 0–1

90+2. perc: Csoboth léphetett ki hasonló helyzetben, mint Szoboszlai, de lövése a jobb kapufán csattant.

90+1. perc: Szoboszlai kapott parádés labdát Ádámtól, de Gunnba lőtt jobbról, éles szögből.

90. perc: Schäfer szólózott, majd tizenhét méterről lőtt, de a bal alsóba tartó labdáját kiütötte Gunn.

89. perc: Skócia is elhasználta a cserelehetőségeit! Robertsont Morgan váltotta.

86. perc: Kettőt cserél Magyarország! Kerkez és Bolla távozott, Csoboth és Nagy Zsolt érkezett.

83. perc: Két csere Skóciánál! Gilmour és Ralston helyett McLean és Christie folytatja.

80. perc: Varga Barnabás kommunikál már az egészségügyi személyzettel, kórházba fogják szállítani.

76. perc: Kettős skót csere! Adams és McGinn helyére Armstrong és Shankland állt be.

75. perc: Szoboszlai szlalomozott be három védő közt az ötösre, de belefújt az akcióba a játékvezető. Korábban Ádám kezezett.

74. perc: Kettős magyar csere! Varga Barnabást és Dárdai Mártont Ádám Martin és Szalai Attila váltotta.

73. perc: Varga Barnabást hordágyon, nyakmerevítővel hozzák le a pályáról. A tizenegyes lehetőségét vizsgálták, de nincs büntető.

Skócia–Magyarország
Varga Barnabást hordágyon kellett lehozni
Fotó: DAMIEN MEYER / AFP

71. perc: A játékosok úgy rohannak a sétálgató hordágyasokhoz.

70. perc: Egy szabadrúgás után Varga Barnabás ütközött a levegőben egy védővel, míg Gunn is egy saját játékosával! Súlyos sérülést szedhetett össze a magyar támadó, eltakarják a játékosokat.

64. perc: Szoboszlai bal oldali szöglete a tizenhatos másik oldaláig szállt Bollához. A szélső aztán Orbán fejére tette a labdát, de a fejes fölé ment.

61. perc: Cserél Marco Rossi! Styles helyére Nagy Ádám érkezett.

56. perc: Sallai kapott remek labdát Szoboszlaitól, de egy védő bele tudott ugrani a lapos, tizenöt méteres lövésébe.

53. perc: Az első skót próbálkozás. Adams lőtt 20 méterről, kissé balról, de a labda messze fölé szállt.

50. perc: Sárga lap! McTominay maradt le egy belépőnél.

49. perc: Bolla beadását Szoboszlai pöckölte tovább Sallaihoz, de a támadó fordulásból leadott lövése elakadt a skót kapus lábában.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! Nem volt csere a szünetben.

45+1. perc: A félidő végén még Szoboszlai lőhetett egyet, de kísérlete messze fölé ment. Jöhet a pihenő!

43. perc: Sárga lap! Schäfer önfeláldozó belépője ért büntetést.

41. perc: Orbán fejére emelt egy szabadrúgást Szoboszlai, de a védő párméteres fejese a keresztlécen csattant.

38. perc: Egyre többet a mieinknél a labda, miközben Skóciának még nem volt kapura lövése. Magyarország eddig három kísérletet jegyzett, de csak Bolla korai próbálkozása talált kaput.

26. perc: Sárga lap! Orbán késett egy ütemet.

18. perc: Sárga lap! Styles lépett be elkésve.

10. perc: Mindössze az idő 20-22 százalékában van a mieinknél a labda.

8. perc: Bolla kínálta meg egy távoli lövéssel Gunnt, de a leérő kapus mellkasáról mellé pattant a labda.

5. perc: Keményen küzdenek a csapatok, de helyzetig eddig nem jutottak.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A fehérben játszó magyar csapat indította útjára a labdát, a skótok kékben játszanak.

20:51 – Már érkeznek a csapatok, nemsokára kezdünk

20:38 – Elfogytak a szavak

20:19 – A skótok is fújják már a csatadalt

20:12 – A magyar szurkolók ma is fantasztikusak

Bővebben ITT!

20:01 – A skótok szinte változatlan kezdővel futnak majd ki

Steve Clarke is két helyen változtatott. Egyfelől a sérülést szenvedő Tierney helyé McKenna lesz a harmadik belső védő, másfelől a középpálya két szélén megcserélte McGinnt és McTominayt a leadott felállás szerint.

19:57 – Megvan Magyarország kezdője

Marco Rossi két helyen változtatott a németek elleni kezdőhöz képest. Fiola helyett Botka lesz Orbán és Dárdai Márton mellett a harmadik belső védő, illetve Nagy Ádám helyett ezúttal a brit focit jól ismerő Callum Stylesnak szavazott bizalmat a középpálya közepén. A magyar állampolgársággal is rendelkező olasz szakvezető így akar frissességet kölcsönözni csapatának.