2023.12.07. 14:20
Példaértékű: egy kis baranyai faluból indult, és meghódította a világot
Forrás: Ács Gábor
Ragyogóan teljesített a magyar válogatott a thaiföldi teqball-világbajnokságon, ugyanis mindhárom éremből sikerült egyet hazahozni. Ráadásul az egyik bronzérem Baranyához is köthető, hiszen vegyes párosban remekelt a szabadszentkirályi Ács Krisztina, méghozzá Bányik Csaba oldalán, aki Katz Balázzsal a férfiaknál világbajnok lett.
A szervezők közlése szerint a magyar fejlesztésű sportágban 61 ország 214 teqballosa állt asztalhoz az idei világbajnokságon, Bangkokban. A magyar csapat a tavalyi vb-n öt érmet szerezve megnyerte a nemzetek versenyét, de az idei termeléssel is lehet büszkélkedni.
A vb-zárónapján először a női páros elődöntőzött. Péchy és Vicsek nagy csatában 2-1-re nyert a brazil Vania Moraes Da Cruz és Ester Viana Mendes ellen, ezzel bejutott a fináléba, ahol a thaiföldi Suphawadi Wongkhamchan, Jutatip Kuntatong párossal nézett farkasszemet. A hazai környezetben játszó duó végül 2-0-ra nyerte a kategória utolsó meccsét (12-8; 12-6).
A Bányik, Katz férfi páros az elődöntőben 2-0-ás arányban lépett túl a Phakpong Dejaroen, Boonkoom Tipwon hazai egységen. Ebben a kategóriában magyar-brazil döntő volt, mivel a dél-amerikaiak némi meglepetésre legyőzték a szerbeket az elődöntőben. Bányikék a Rodrigo Bento Medeiros, Matheus Ferraz kettős elleni vb-döntőt 2-0-ra nyerve (12-4; 12-7) szerezték meg a világbajnoki trófeát.
Bányik, oldalán Ács Krisztinával, akinek ez volt az első világbajnoki-szereplése, ugyan elvesztette az elődöntőt a thai Suphawadi Wongkhamchan, Phakpong Dejaroen duóval szemben, a bronzmeccsen azonban győzött a lengyel Alicja Bartnicka, Marek Pokwap kettős ellen 2-1-re (12-5; 8-12; 12-2).
A két egyéni magyar induló a negyeddöntőig jutott, a négyszeres világbajnok Blázsovics Ádám és a kétszeres vb-aranyérmes Janicsek Zsanett a világbajnokságok történetében először távozott medál nélkül.
A teqball a labdarúgás és az asztalitenisz elemeinek kombinálásával kialakított sportág, amelyet ívelt asztalon játszanak. A játékosok - a karok és a kezek kivételével - a test bármely részével hozzáérhetnek a játékban alkalmazott futball-labdához. Egyesben két, párosban négy játékos játszhatja.