2022.12.12. 09:30
A PTE taszította le először a MEFOB trónjáról a TF profijait
Történelmi sportsikerrel büszkélkedhet a PTE: az egyetemi és főiskolai bajnokságok (MEFOB) összetett pontversenyét megnyerve először sikerült (bárkinek is) megelőznie a Magyar Testnevelési Egyetem (TF), mondhatjuk, profi sportolóit.
Forrás: PTE/MEFOB
Nincs rá szerényebb kifejezés, tarolt a Pécsi Tudományegyetem „Az év egyetemi sportolója” gáláján: az átadott 154 díj harmadát, szám szerint 31-et a PTE hallgatói érdemeltek ki. A Magyar Egyetemi–Főiskolai Sportszövetség (MEFS) immár negyven sportágra rúgó éves versengésén a legtöbb szerzett ponttal összetettben is a patinás intézmény hallgatói bizonyultak a legeredményesebbnek.
– Nagy büszkeség ez a számunkra, hiszen igen nívós mezőnyben végeztünk az első helyen. A PTE számára kiemelt stratégiai cél a sport támogatása, az ehhez szükséges infrastruktúra megteremtése, és örömmel tölt el, hogy mindez az eredményekben is megmutatkozik. Büszke vagyok hallgatóinkra! – hangsúlyozta a rangos díj átvételekor Miseta Attila rektor.
És amint a kiváló eredmények hátterébe a PTE sportéletét immár 2013 óta magas fokon szervező egyetemi sportiroda vezetője, Hári József lapunkat beavatta, náluk az egyes sportágak részben a PEAC szakosztályaihoz, részben egyes karok elkötelezett oktatóihoz, vagy magához a sportiroda lelkes munkatársaihoz kötődnek – e kapcsolódás adja a biztos alapot a hosszú távon is eredményt ígérő munkához.
A pécsiek hagyományosan asztaliteniszben, dzsúdóban, vívásban, futsalban és birkózásban jeleskednek, míg az idén új trónfosztóként a cheerladerek is saját sportáguk csúcsára értek.
Ahogyan a sportvezető további különlegességként említi, a PTE-PEAC úttörőkként önálló egyetemi parasportszakosztályt is működtet, amelynek munkájában a csörgőlabda, a bocsa, a kerekesszékes kosárlabda és a vakteke művelői is kiteljesedhetnek.
A PTE-nél külön figyelemmel igyekeznek szembemenni azzal a szomorú jelenséggel is, hogy a középiskola befejezésével az addig sportoló gyerekek csaknem fele a testmozgásnak is búcsút int. Ennek jegyében a város széles sportpalettájáról ugyancsak egyedi (és Martinek János nevét viselő) sportösztöndíjjal is csábítják leendő hallgatóikat, amely a jó tanulmányi eredménnyel párosítva akár havi több százezres támogatást is jelenthet a legkiemelkedőbbeknek.
A PTE hallgatói az idén a nemzetközi porondon is kiemelkedően szerepeltek. Az Európai Egyetemi Játékokon férfiasztalitenisz-párosban második lett Kovács Sebestyén és Molnár Dávid, csapatban kettejüket kiegészítve a harmadik Bognár Bence és Mihalovity Dominik, dzsúdóban pedig ugyancsak bronzérmes Varga Brigitta Tímea és Molnár Fatime.
A Küzdősportok Egyetemi Világkupáján Dollák Tamara állhatott a dobogó második, az Uszonyos Egyetemi Világkupán pedig Semostyén Róbert a harmadik fokára.
Legmagasabbra a felnőtt-vb-ken jutott a PTE: a sárkányhajósok klubvilágbajnokságán 21 fős csapata szerezte meg a győzelmet, a paraúszó-vb-n pedig Konkoly Zsófia nem talált legyőzőre.