2023.12.06. 12:00
A versenyképesség érdekében fejlesztettek a pécsi egyetemen
Mintegy 7,6 milliárd forintos támogatásból valósult meg a projekt, melynek témája a Pécsi Tudományegyetem elsősorban orvosi-, egészségügyi, természettudományos, műszaki, gazdaságtudományi, pedagógusképzés szakok infrastruktúrájának és eszközállományának fejlesztése volt.
Forrás: PTE
Fotó: Csortos Szabolcs
A beruházás fontos volt amiatt, hogy a PTE mint a Dél-Dunántúl kiemelkedő felsőoktatási intézménye, versenyképes szolgáltatásokat tudjon nyújtani.
Az egyetem közleményéből kiderült, hogy a fejlesztés a PTE valamennyi karának együttműködésében valósult meg. A fejlesztéssel érintett karok a következők: Állam- és Jogtudományi Kar, Általános Orvostudományi Kar, Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar, Gyógyszerésztudományi Kar, Egészségtudományi Kar, Közgazdaságtudományi Kar, Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar, Műszaki és Informatikai Kar, Művészeti Kar és Természettudományi Kar. A karokon a gyakorlati és elméleti képzések javításának érdekében megújultak a hallgatói terek, a hallgatók által használt oktatási eszközök, laborok, orvosi, fogorvosi, gyógyászati, klinikai skill központ fejlesztése zajlott, valamint a Preklinikai Kutatási Központot is kialakították és felszerelték.
A fenti célok mellett megvalósult a WIFI elérések kiépítése valamennyi fejlesztéssel érintett karon, valamint a nők távmunka lehetőségeit, digitális kompetenciafejlesztést elősegítő IT eszközök beszerzése és a hallgatói terek gyerekbarát megújulása is. A projekt elsődleges célcsoportja a hazai és külföldi hallgatók voltak, mint az eszközöket, modernizált hallgatói tereket rendszeresen használók, másodlagos célcsoport az oktatók, kutatók, intézményi dolgozók, együttműködő vállalatok, külső partnerek.