Magyar–kínai kapcsolatok

2 órája

Kövér László Csungkingba utazott

Pekingi tárgyalásait követően Kövér László, az Országgyűlés elnöke Kína egyik legdinamikusabban fejlődő nagyvárosába, a harmincmilliós lakosú Csungkingba utazott, ahol Magyarország – a kelet-közép-európai régióból mindmáig egyedüliként – 2010-ben nyitott főkonzulátust – tájékoztatta pénteken az Országgyűlés sajtófőnöke az MTI-t.

MW

Csao Le-csi, a kínai Országos Népi Kongresszus állandó bizottságának elnöke (j5) és Kövér László, az Országgyűlés elnöke (b4) megbeszélést folytat Pekingben 2024. november 6-án

Forrás: MTI/Hszinhua

Fotó: Liu Weibing

Szilágyi Zoltán közleményében azt írta, az Országgyűlés elnöke megbeszélést folytatott Yuan Jiajunnal, Csungking város vezetőjével, Wang Jionggal, a Városi Népgyűlés elnökével, és meglátogatta a Magyar–Kínai Technológia Transzfer Központot, amely egyike a magyar állam és Kína közötti Övezet és út kiemelt projektnek.

A központban a házelnökkel ismertették az Agrár- és Élettudományi Egyetem, valamint a Southwest University által közösen alapított Magyar–Kínai Élelmiszer-tudományi Kutatóközpont működését. A Magyar–Kínai Technológia Transzfer Központ működése lehetőséget ad magyar cégek, intézmények, technológiák, innovációk promóciójára Kínában, illetve további országokban Kínán keresztül.

A közlés szerint az országgyűlési delegációnak a vendéglátók bemutatták a Csungkingi Egyetem alá tartozó Sanxia Hospital és Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus együttműködésében megvalósuló kutatólaboratórium projektjét is, amelynek célja a nemzetközi fejlett technológiák bevezetése és egészségügyi innovációk fejlesztési központjának felépítése Csungkingban, ezáltal lehetővé téve a fizikai kutatások legújabb eredményeinek az orvostudományban történő felhasználását.

Kövér László elmondta, hogy

a magyar–kínai kapcsolatok elmúlt tíz évben felmutatott dinamikus fejlődésének kézzelfogható példája Magyarország és Nyugat-Kína gazdasági, kereskedelmi központjának és növekedési motorjának gyümölcsöző együttműködése, ahol a földrajzi távolság, a kulturális különbözőség, a társadalmi berendezkedés és az eltérő nagyságrendek ellenére is tudunk egymás partnerei lenni, és tudunk mi is előnyöket biztosítani az innováció, a technológia és a tudástranszfer területén.

A megtekintett intézmények működése ékes példája annak, hogy most nyílnak ki azok a lehetőségek, most valósulnak meg azok a projektek, amelyeket a politikusok az elmúlt évek munkájával megteremtettek. Ez az együttműködés modell lehet a világ többi országa számára – fogalmazott a házelnök.

Kövér László – az eddigi, kölcsönösen előnyös együttműködésre alapozva – vendéglátóinak figyelmébe ajánlotta, hogy a Nyugat-Kína gazdasági és kereskedelmi központjának és növekedési motorjának tartott Csungking gazdasági, turisztikai, egyetemi, tudományos, kulturális életének szereplői tekintsenek úgy hazánkra, mint az európai megjelenés kiindulópontjára.

A házelnök a csungkingi Elin parkban, a magyar delegáció nevében megkoszorúzta a 2019-ben felavatott Petőfi Sándor és Szendrei Júlia mellszobrát 

– áll a közleményben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában