Paralimpia

2024.09.05. 19:03

Konkoly óriásit úszott! Megvan az újabb paralimpiai arany!

Fotó: Getty Images/Fiona Goodall

Megmutatta a délelőtt folyamán már a PSN Zrt. - Pécsi Sportiskola versenyzője, Konkoly Zsófia, hogy az SM9-es mezőnyben ő lesz az, akit le kell győzni a 200 méter vegyes úszás döntőjében a párizsi paralimpián. Az előfutamát nagyon magabiztosan nyerte, a legjobb idővel jutott fináléba. Szinte több testhossz volt az előnye, amikor beért.

Az esti döntőben aztán jól kapta el a rajtot Konkoly, s a pillangó után 9 század előnye volt. A hátúszás alatt azonban a spanyol Marques Soto megelőzte. A mellúszás során aztán tartotta a helyét a pécsi kiválóság, gyorsúszásban pedig átvette a vezetést, így újabb paralimpiai arannyal gazdagodott! Ideje 2:33:31, szinte egy másodperccel volt jobb a második helyezettnél. Ezzel harmadik bajnoki címét gyűjtötte be, Párizsban a másodikat.