Volt mit nézni

2023.10.31. 15:20

A pécsiek mellett még Chaplin unokája is kiállított

Ausztria legnagyobb művészeti kiállításán a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara a kiemelt vendég.

Bama.hu

Forrás: PTE MK

A kar honlapja írta meg, hogy nemcsak meghívták, de idén főszerepet is kapott a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara Ausztria legnagyobb művészeti kiállításán, az ARTfair-en. A nemzetközi kiállítás és vásár immár 27. alkalommal rendezték meg október végén Innsbruckban, ahol ebben az évben a fiatalok által képviselt művészetek kerülnek a fókuszba. Ennek a középpontjában áll most személyesen is az a 19 fős kiállítói csoport, amely a PTE Művészeti Karának oktatóiból és diákjaiból áll.

„A fiatal művészet olyan éles hang, amelyet meg kell hallani, és olyan üzenet, amelynek tartalma megváltoztathatja a világot” – mondta Johanna Penz, az ARTfair Innsbruck tulajdonosa és igazgatója. Dr. habil. Lengyel Péter, a PTE Művészeti Karának dékánja hangsúlyozza: „a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kara által képviselt összművészeti koncepció egyedülálló hazánkban, a karon zajló művészeti képzések már nem csak a hazai felsőoktatási palettán képviselnek kiemelkedő színvonalat, hanem nemzetközi szinten is. Karunk a művészeti élet teljes keresztmetszetét reprezentálja a zeneművészeti, képzőművészi, alkalmazott művészeti és táncművészeti szakjaival. Ezért különösen inspiráló és fontos a hallgatóink számára is egy ilyen nagyszabású, nemzetközi művészeti kiállítás során történő bemutatkozás.”

A Művészeti Kar részvétele az ARTfair Innsbruck 2023-on kiemelkedő jelentőségű több szempontból is: csak egy felsőoktatási intézmény vehet részt ezen a kiállításon, amely egyben saját országát is képviseli, valamint olyan művészeti produkciókat vonultat fel a Kar, melyek ritkán jelennek meg ilyen komplexitásban. A PTE Művészeti Kar pavilonjának fővédnöke Pótápi Árpád, nemzetpolitikáért felelős államtitkár, és védnöke Dr. Szili Katalin, határon túli autonómiaügyekért felelős miniszterelnöki főtanácsadó.

A kiállítás alatt több alkalommal lépnek fel a Kar zeneművészei is: először a megnyitón, majd az azt követő napokon az Olympiaworld főszínpadán. A csarnok bejárata előtt flashmobként zeneművek fognak felcsendülni, mellyel az innsbrucki lakosság figyelmét hívják fel a Művészeti Karra, magára a kiállításra és egyben Magyarországra is. Ez a bemutatkozás a Művészeti Kar 210 m2-es standján folytatódik, ahol megtekinthető lesz több mint 100 műalkotás a festő-, szobrász-, kerámiaművészet, tervezőgrafika, textiltervezés területéről – melyek hangulatát a pavilonnál alkalomszerűen elhangzó zeneművekkel fokozzák majd.

A mostani innsbrucki ARTfair kiállítás hazánk egyik komoly kulturális bemutatkozásaként is értelmezhető, mert a pécsi Művészeti Kar lehetőséget kapott arra, hogy önálló magyar kulturális-művészeti „nemzeti standdal” mutatkozzon be. A kortárs magyar művészeket felvonultató pavilonja, valamint a fővendégként történő megjelenése az ország első egyetemének (1367), a Pécsi Tudományegyetem - Művészeti Karának számos előnnyel jár országunk számára is: a kortárs művészet mellett a tradicionális kultúra, a kortárs kultúra, valamint a magyar gasztronómia, kortárs zene- és táncegyüttes bemutatkozása egy erős, egységes képet tud közvetíteni hazánkról egy olyan nemzetközi kiállításon, ahol még Charlie Chaplin unokája, Laura Chaplin is bemutatkozik a festményeivel.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a bama.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában