2023.09.09. 16:20
Erre minden résztvevő emlékezni fog
Nagyszénás, Békéscsaba, Kiscsákó, Pécs - vajon mi a kapcsolódás e települések között? Eláruljuk. A békéscsabai, 29. makettkiállítás és verseny, amelyre Pécsről is érkezett nevező, Szűcs Pál, aki a páratlanul szép hazai kastélyokat is megörökíti gyufaszálakból.
Szűcs Pál a békéscsabai kiállításon
Fotó: Imre György / Békés Megyei Hírlap
A beol.hu írása szerint Szűcs Pál készítette el a kiscsákói vadászkastélyt gyufaszálakból, s ezzel nevezett az idei, békéscsabai makettkiállításra. Első díjat nyert. Nem először tette meg a hosszú utat Pécs és Békéscsaba között.
– Korábban is neveztem, kaptam 2020-ban is első helyezettnek járó elismerést és különdíjasnak is mondhatom magamat a békéscsabai kiállításon. Idén áprilisban Mosonmagyaróvárra is vittem makettet, onnan ezüstéremmel tértem haza – árulta el az előzményeket. Idén a kiscsákói kastély aprólékosan kidolgozott makettje nyerte el a bírálók tetszését Békésben.
– Jól éreztem magam Békéscsabán és a verseny után a nagyszénási barátainknál is – mesélt tovább. Nagy Lajosékkal akkor ismerkedett meg, amikor egy téli napon bejáráson vett részt Kiscsákón, fotózott, mért, megfigyelt, alaposan szemrevételezett mindent, hogy amikor majd munkához lát, minden információ a rendelkezésére álljon.
– Mintha ma lett volna, 2020 októberére, nyolc hónap alatt elkészültem a gyufákból készült kiscsákói kastélyommal. Ez volt a tizedik makettem – esélte.
A szénásiak, a Kiscsákóhoz kötődők az elszármazottak találkozóján hirdettek gyufagyűjtési akciót, 18 kiló alapanyagot szállítottak el a makettkészítőhöz akkor, aki fel is használta az összes gyufát. Most a fotózás kedvéért levette a makettet védelmező borítást és a házigazdákkal elkészült néhány közös fotó Szűcs Pállal Nagyszénáson. Azóta a makettkészítő már új tervein dolgozik. Mostanában készül el a somlószőlősi kastélya és már újabb romos, baranyai kastélyt szeretne megmintázni, hogy örök emlék így maradhasson az utókornak.