4 órája
A jövő hadviselésébe is bepillantást nyerhettek a hallgatók
A PTE Műszaki és Informatikai Kar (PTE MIK) hangsúlyos részvételével és a szervezésben való közreműködésével rendezte meg idén Balatonfüreden az INFOTÉR Egyesület az infokommunikációs szektor legnagyobb rendezvényét, a 15. INFOTÉR, valamint az első „Építésügyi, Stratégiai, Innovációs és Digitalizációs” INFOTÉR ConTech Konferenciát.
A többnapos rendezvényen az egyre szorosabb együttműködésnek köszönhetően idén is nagy számban vehettek részt a kar oktatói és mérnökinformatikus-hallgatói
Forrás: PTE
Ez a konferencia a jövőben egy olyan hiánypótló esemény kíván lenni, ahol az építésüggyel foglalkozó kormányzati, közigazgatási – iparági és civil szereplők, a nemzetközi jó gyakorlatok fejlesztői-ismerői, valamint az oktatási-kutatási szektor képviselői – egy helyen, egymással közvetlenül kommunikálva tudják előremozdítani az építőipar fejlődését.
A pécsi műszaki kar a következő években a felsőoktatási intézmények jelenlétét kívánja tovább erősíteni a rangos szakmai rendezvényen.
Az „Úton az építőipar 5.0 világába” mottójú INFOTÉR ConTech rendezvényen kiemelt szerepet kaptak a PTE MIK vezetői, oktatói, hallgatói és kutatócsoportjai is. „A pécsi építészképzésnek igen erős műemléki, világörökségi aspektusa is van, ezt most a digitalizáció vonatkozásában mutattuk be az eseményen. Emellett a kerekasztal-beszélgetéseken többek között a versenyképes építőiparhoz szükséges felsőoktatás helyzetéről és lehetőségeiről folytattunk párbeszédet, de szó esett az INFRABIM-ről, azaz a városainkat és épületeinket összekötő épített hálózatok digitalizációjáról is.
- Az építésügyi tematikájú rendezvénnyel párhuzamosan zajló 15. INFOTÉR konferencián a szakmai – űrkutatással, a jövő hadviselésével, a mesterséges intelligencia hasznosításával és a kibervédelemmel, valamint a körforgásos gazdasággal kiemelten foglalkozó – előadások látogatása mellett a PTE MIK CyberLAB egyedi bemutatkozási lehetőséget is kapott: a rangos nemzetközi hálózati és kiberbiztonsági versenyeken dobogós eredményeket elérő mérnökinformatikus csapatunk a rendezvény egyik kiemelt helyszínén adhatott betekintést a látogatóknak a nálunk folyó szakmai munkába
– mondja dr. Zagorácz Márk, a PTE MIK dékánhelyettese.
A többnapos rendezvényen az egyre szorosabb együttműködésnek köszönhetően idén is nagy számban vehettek részt a kar oktatói és mérnökinformatikus-hallgatói. A látogatói státuszt idén kiegészítette az együttműködői, ugyanis a pécsi hallgatók ezúttal szakmai segítőként is rendelkezésre álltak - számolt be közleményében az egyetem.