2024.06.15. 10:24
Horror árak: ezekkel a költségekkel kell számolniuk az Eb-re kiutazó szurkolóknak
Az Eb-kalandnak egyedül nekivágni nem olcsó mulatság, hát még ha egy kisebb család utazik ki, hiszen akkor már könnyen milliós költsége lehet egyetlen meccs megtekintésének is.
Szurkolók a német csapat játékát nézik az egyik éjszakai negyedben
Forrás: AFP
Fotó: Andreas Arnold
A június 14-től július 14-ig tartó torna küzdelmeit nem túl távoli országban, hanem Németországban rendezik. Összesen tíz német városban zajlanak majd a mérkőzések, egész pontosan Berlin, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Lipcse, München, Köln és Stuttgart ad otthont a tornának.
Brutális jegyárak a feketepiacon
Horribilis jegyárak várnak a későn ébredőkre. A Viagogo jegyértékesítő platform információi szerint óriási meglepetésre
olyan országból vásárolták fel a legtöbb jegyet, amely nem is képviselteti magát a 24 csapatos labdarúgó-Eb-n.
Összesen 134 országban értékesítettek jegyeket, az eladott belépők 27 százalékát pedig az Egyesült Államokból vásárolták fel. Ez egyébként a legtöbb, ugyanis még a házigazda németek is csak a jegyek 25 százalékához jutottak hozzá. Szintén népszerűek voltak a jegyek Kanadában, ahol a Viagogo információi szerint a harmadik legtöbb belépőt adták el az Európa-bajnokságra a világ összes országa közül.
A szállások árai is az egekbe szöktek
A szállás esetén is jobban járt az, aki időben kezdett el keresgélni vagy ismerősnél tudott szállást találni. A Mandiner beszámolója szerint a szállásfoglalási oldalakon, például a Booking.com-on
már extra felárat kell fizetni azért, ha egy-egy mérkőzés közelében akarunk megszállni.
Mivel az olcsó szállások jobbára elfogytak, így a legegyszerűbb helyek alapára is már 2-3-szorosára nőtt, vagyis egyetlen éjszakára akár 50-60 ezer forintot is elkérhetnek. Az igényekből picit leadva olcsó szálláslehetőséget nyújthat a kemping, amiből Németországban több mint kétezer (!) található. Ennek csupán az a hátránya, hogy ezek általában nincsenek túl közel a városokhoz.
Súlyos büntetéssel járhat a hamis mezben szurkolás
A német hatóságok nagyon komolyan fogják venni az országban hatályos hamisítás elleni törvényt, így csúnyán megütheti a bokáját, akinél hamisított mezt találnak – hívja fel a figyelmet az Origo.
A jogszabály szerint ugyanis hamis holmit nemcsak árusítani, de birtokolni is bűncselekménynek minősül. Így
akár 4 ezer fontba (!), vagyis mintegy 1,8 millió forintba is kerülhet a szabálysértés a felelőtlenül viselkedő drukkernek.
Talán a lefontosabb kérdés: mennyibe kerül a sör?
Németországban egy korsó világos Bitburger sör 6,50 euróba kerül a stadionokban, ami magyar szemmel nézve mindenképpen borsos ár, ugyanis átszámítva több mint 2500 forint – írja a Magyar Nemzet. Érdekesség, ahol nem csapolva adják a sört, ott pluszban még két eurót felszámolnak az üvegbetét díjára is. Ha megéheznénk, a hagyományos német kolbász, vagyis a Bratwurst, ugyancsak 6,5 euró, a Currywurst már 7,5, és ha sült krumplival kérjük, akkor 11 euró. Persze ha kiadósabb ételre vágyunk, a Footballfancast oldalán megtalálható, hogy mire lehet számítani az éttermekben – írja az Origo.
Stuttgartban és Kölnben már 5 ezer forintért meglehet ebédelni, de egy középkategóriás étteremben is 22 500 forintból kijöhet két fő. Egy korsó sör átlagosan 1400 forintba kerül, persze szupermarketben vásárolva olcsóbban is kapható. A lap beszámolója szerint azonban az élelmiszerek és a cigaretta ára (3000 forint) Stuttgartban valamivel drágább, mint Kölnben.
Mindent összevetve, ha most szeretnénk jegyet venni, szállást találni és kiutazni az Eb-re, akkor legolcsóbban is 100-200 ezer forintra jönne ki az utazási költség, míg a felső határ gyakorlatilag a csillagos ég.