2015.10.04. 16:14

Háromból egy: csak a PINKK nyert a rajton

Felemásan indult az idei kosárlabda bajnokság a baranyai csapatok számára. A férfiaknál a Panthers komoly vereségbe szaladt bele Sopronban, a hölgyeknél pedig a PEAC szoros meccsen ugyan, de kikapott a Győrtől idegenben. A PINKK hazai pályán kezdett a ZTE ellen, és jó hajrájának hála, győzelemmel rajtolt.

Sz.M., K.M.A., F.Z.

A PINKK-Pécsi 424 saját pályáján kezdhette meg a bajnokságot, a nyáron alaposan átalakuló csapat – négy új légiós, szintén új edző – kapcsán nehéz volt eldönteni, hogy mire is számíthat majd az ember. A Drammeh, Tunstul, Handy, Vucsetics légiós négyes fogat erősnek tűnik elsőre, valószínűleg nem nyúltak velük mellé a pécsiek.
Az viszont nem volt jó előjel, hogy több sérülés is nehezítette a PINKK dolgát a nyáron. Nagy Dorottya, Gémes-Sarok Nikolett és Mojzes Gina is küszködött, vagy még küszködik is kisebb nagyobb nyavalyával.

A ZTE jobban kezdett, az első két negyedet meg is nyerte. Bár a nagyszünet után valamelyest feljavult Rujákék játéka, és faragtak is kicsit a hátrányból, az utolsó tíz perc előtt még így is a Zeténél volt az előny. Aztán olyan záró etapot produkáltak a hazaiak, hogy öröm volt nézni. Pazar védekezés, ötletes támadások, a vége pedig tizenhárom pontos győzelem a bajnoki nyitányon. Sokatmondó, hogy a pécsiek 76 pontjából 58-at a légiósok szereztek, Drammeh és Tunstul egyaránt 22-22 ponttal zárta a mérkőzést. Valószínűleg ők még nagyon sok örömet fognak okozni szurkolóiknak.

PINKK-Pécsi 424–ZTE 76-63 (13-17, 18-20, 21-17, 24-9)
Kosárlabda NB I., nők.
PINKK: Ruják 4, DRAMMEH 22/9, Nagy Dorottya, Handy 10/3, TUNSTULL 22. Cs.: Vucsetics 4, Gémes-Sarok 8, Sánta 4, Kovalcsik 2. Vezetőedző: Sandro Orlando.
ZTE: Nagy Dóra 10, BÖRÖNDY 14/6, Szélesy 5/3, Velkey 10/6, HORVÁTH ZS. 12. Cs.: Orsó 3/3, Szalay 9, Jurkó. Vezetőedző: Gáll Tamás.
Sandro Orlando: – Még időre van szükségünk, hogy összecsiszolódjunk, hiszen kevés felkészülési mérkőzést játszottunk és meg kell ismerni a többi csapat játékát is. A második félidőben rutinosabb játékosaink segítettek minket a győzelemhez, de kellett az is, hogy védekezést váltsunk, mert csak jó védekezéssel lehet nyerni.

A harmadikat elrontották

A harmadik negyedet elrontotta, elsősorban ezért nem tudott nyerni a PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata az első fordulóban, a Győr elleni rangadón.
– Emelt fővel jöhettünk le a pályáról – értékelt Roberto Hernandez, a PEAC-Pécs vezetőedzője. – Sok munka áll még ellőttünk, de gratulálok a csapatomnak a ma esti teljesítményéhez. A harmadik negyedben volt egy pár perces rövidzárlat, azonban az itt felhalmozott hátrányt nagy küzdéssel, csapatként játszva sikerült ledolgoznunk. A végjátékban kicsit kapkodtunk, így fordítani nem sikerült, de ez az a mentalitás, amit tovább kell vinnünk céljaink eléréséhez.
A PEAC-Pécs a következő fordulóban, október 9-én (18.00) a Vasast fogadja.

CMB Cargo-UNI Győr–PEAC-Pécs 68-65 (21-19, 11-13, 24-16, 12-17)
Női kosárlabda NB I.
Győr: Radocsaj 17/3, Horváth K. 4, Laklóth 11/3, Grigalauskyte 9/3, Goree 10. Csere: Koch, Pap 8, Takács 2, Török, Varga 7. Vezetőedző: Völgyi Péter.
PEAC-Pécs: Szücs 4, Fűrész 10/6, Parks 22/9, Zele 13, Sztankovics 10. Csere: Czirják, Alekszics 2, Bozóki 2, Gorjanácz, Kaposi 2. Vezetőedző: Roberto Hernandez.K. M. A.

Vereség Sopronban

Nem jött össze a bravúr Sopronban: a PVSK-Pannonpower férfi kosárcsapata súlyos vereségbe szaladt bele az SKC vendégeként a bajnokság első fordulójában. A pécsieknél leginkább a védekezés akadozott – 90 pontot azért ritkán szokott kapni a baranyai gárda. A soproniak már az első félidőben jól játszottak, de aztán a harmadik negyedben állva hagyták Csirke Ferenc csapatát: dobtak 24 pontot, s kaptak közben mindösszesen kilencet.
– Az első félidőben puhán védekeztünk, ezzel lendületbe hoztuk őket, ezt követően meg már csak futottunk az eredmény után – nyilatkozta a mérkőzés után Csirke Ferenc.
A pécsieknek nincs sok idejük a szomorkodásra: a gárda szerdán hazai pályán is bemutatkozik, a második fordulóban a Paks lesz a vendég.

Sopron KC – PVSK-Pannonpower 90-68 (26-19, 20-15, 24-9, 20-25)
Férfi kosárlabda NB I., Sopron, 2200 néző. V.: Cziffra, Török, Tőzsér.
Sopron: LAROCHE 18/3, RUJÁK 16/6, Rancic 14/6, Tóth G. 8/6, BAVCIC 16/3. Cs.: Radulovic, Dénes 3/3, Takács 3/3, Kántor, 3/3, Bakk 2, Molnár M. 2, Bán. Vezetőedző: Sabáli Balázs.
PVSK: Walker 2, Popadics 8, Bíró 5/3, Budimir 7, HORTI 16. Cs.: HALÁSZ 19/9, Harazin 6, Czukor, Csabay 3/3, Antóni 2, Kővágó-Laska. Vezetőedző: Csirke Ferenc.