Kézilabda

2024.05.07. 13:08

Értékes pontokat szereztek a rangadón a pécsi lányok

Forrás: PTE-PEAC

Fontos pontokat gyűjtött be a közvetlen rivális Gárdony-Pázmándnál a PTE-PEAC-SIPO női kézilabda csapata, s így pont egy győzelemnyi előnye van az utolsó előttivel szemben az NB I. B. utolsó három fordulója előtt, amelyek során mindig Pécsett lép majd pályára.

A találkozó első 11 percében 5-5 gól esett mindkét oldalon, de egy időkérést követően Leitnerék elkezdtek kiépíteni egy minimális előnyt, ami még a szünet előtt ötre hízott. A folytatásban már hiába rohantak az eredmény után a hazaiak, egyszerűen nem tudtak közelítenie a pécsiekhez. Csupán az utolsó négy percben kozmetikázták valamelyest a végeredményt.

Gárdony-Pázmánd NKK–PTE-PEAC-SIPO 28–30 (14–19)
Női kézilabda NB I. B., 27. forduló. Gárdony, 50 néző.
PEAC: Németh O., Radochay – Leitner 5, Pál E. 2, Bréad, Takács V. 3 (3), Kanyó 2, Borbély, Kovács L. 7, Jarjabka, Kajdi K. 5, Szabó K. 6 (1), Őz. Vezetőedző: Papp László.

Következik: PTE-PEAC-SIPO–Szent István SE-Bamba Marha (05. 11., 16.00).